Schilderij, acryl op karton, van Fries kunstenaar Jan van Tuinen. Formaat 50 x 65 cm. Prijs: € 790,-
Jan van Tuinen (1944-2012). De geboren Sneker kunstenaar genoot zijn opleiding aan de Kunstnijverheidsschool te Leeuwarden en vervolgens aan de Stichting Ateliers ’63 te Haarlem. Hij woonde en werkte vele jaren in Sneek. In 1994 was de expositie ‘Jan van Tuinen 25 jaar kunstenaar’ te zien in Sneek. Dit was toen tevens zijn laatste expositie waarbij Jan afscheid wilde nemen van de kunst. De laatste jaren was er weer sprake van dat hij zijn werk als kunstenaar weer wilde hervatten. Zijn gezondheid heeft dit echter niet toegelaten. In 2012, op 27 augustus overleed Jan, die in 1978 onder meer bekendheid verwierf met zijn spraakmakende Friese Vlag Project
Schilderijen componeren
Een bijzonder aspect van zijn kunstenaarschap was zijn grote liefde voor muziek. Van Tuinen was een fervent muziekliefhebber, met een uitgesproken voorkeur voor jazz en blues. Deze passie vormde een belangrijke inspiratiebron voor zijn werk. Hij maakte meerdere series schilderijen die als een ode aan muziek kunnen worden gezien. In deze werken probeerde hij het ritme, de dynamiek en de emotie van muziek visueel te vertalen naar het doek.
De schilderijen dragen vaak titels die verwijzen naar componisten en artiesten, waardoor een directe verbinding ontstaat tussen beeld en klank. Door middel van krachtige penseelstreken en ritmische composities wist Van Tuinen de energie van muziek tastbaar te maken. Zijn oeuvre vormt daarmee een unieke samensmelting van beeldende kunst en muzikale beleving.